Objawy nadciśnienia krwi

Posted by admin on 10 września 2012 | Short Link

objawy nadciśnieniaDzisiaj coraz więcej osób ma problemu z prawidłowym ciśnieniem krwi. Źródeł takiego stanu rzeczy jest naprawdę bardzo dużo, między innymi spore znaczenie ma to, jaki tryb życia się prowadzi. Brak ruchu, nieodpowiednia dieta, w której je się tłusto i słono, jest wstępem do tego, aby w niedługim czasie zacząć odczuwać objawy nadciśnienia krwi. Gdy więc pomiary wskazują, że twoje ciśnienie krwi jest podwyższone, a ty dodatkowo nie czujesz się najlepiej, wówczas nie warto zwlekać i trzeba będzie wybrać się do lekarza. Z nadciśnieniem nie ma co czekać, ponieważ jeśli nie będzie ono leczone, może doprowadzić do o wiele bardziej skomplikowanych i groźnych stanów, między innymi do udaru mózgu, zawału serca.

Jakie są objawy nadciśnienia tętniczego krwi?

Nie każdy potrafi od razu rozpoznać, że ma do czynienia z objawami nadciśnienia krwi. Często mylimy je z przemęczeniem, chwilową niedyspozycją, zrzucamy wszystko na pracę. Zdarza się jednak, że za te symptomy odpowiedzialne jest nieprawidłowe ciśnienie krwi!

Przede wszystkim trzeba wskazać, że najczęściej wymienianymi przez chorujących na nadciśnienie objawami są:
• nadmierna pobudliwość
• bezsenność
• bóle głowy, często pojawiają się one rano i promieniują od okolicy potylicy
• kołatanie serca i niepokój z tym związany
• bóle wieńcowe
• zaczerwieniona twarz, szyja, klatka piersiowa
• obniżenie sprawności psychicznej i fizycznej
• zawroty głowy
• zadyszka przy większym wysiłku
• potliwość

Kogo najczęściej dotyczą objawy nadciśnienia krwi?

Są osoby, u których objawy nadciśnienia mogą pojawiać się znacznie częściej. Między innymi są to te, które są otyłe – zbyt duża liczba kilogramów naprawdę podwyższa ryzyko związane z chorobami układu krwionośnego, nie tylko wpływa to na podwyższenie ciśnienia. Następnie u osób, które nie prowadzą zdrowego trybu życia, nie uprawiają sportów, mają nieodpowiednią dietę przy nadciśnieniu, która jest zbyt tłusta, słona, uboga w składniki odżywcze, także ryzyko występowania nadciśnienia jest wyższe. Kolejnym czynnikiem jest narażenie na stres, więc osoby zabiegane, stale niewyspane, zmęczone często odczuwają skutki podwyższonego ciśnienia krwi znacznie częściej. Osoby nadużywające alkoholu, palące papierosy również są narażone na nieprawidłowe ciśnienie krwi i wspomniane wcześniej objawy nadciśnienia.

W wymienionych przypadkach notuje się o wiele większe prawdopodobieństwo wystąpienia objawów, więc jeśli należysz do którejś z wymienionych grup, wtedy pamiętaj o tym, aby regularnie dokonywać pomiarów ciśnienia, aby móc w porę zareagować.

Objawy nadciśnienia – nigdy ich nie bagatelizuj

Jeżeli zatem widzisz, że od pewnego czasu te objawy dotyczą także i ciebie, wówczas istnieje prawdopodobieństwo, że są one związane z podwyższonym ciśnieniem krwi. Aby się o tym przekonać, konieczne jest jednak dokonanie w tym celu pomiarów. Jak mierzyć ciśnienie tętnicze? Wcale nie jest to skomplikowaną czynnością, można zarówno zrobić to u lekarza, jak i w domu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie zawsze jednorazowy pomiar jest godny zaufania, ponieważ dopiero ich seria jest w stanie pokazać, że ma się do czynienia z nadciśnieniem tętniczym, więc nie powinno się wysnuwać daleko idących wniosków tylko na podstawie jednego pomiaru, który wykazał podwyższone ciśnienie (warto wskazać, że mowa o nim, gdy pomiar wykazuje więcej niż 140/90 mmHg).

Objawów nadciśnienia nigdy nie powinno się bagatelizować, ponieważ jeśli nie zrobi się z nimi niczego, wtedy mogą one zacząć się pogarszać. Trzeba zatem pójść w tym celu do lekarza, którzy przepisze odpowiednie tabletki na nadciśnienie i wskaże, jak należy postępować, aby móc obniżyć ciśnienie. Tutaj trzeba wskazać między innymi na właściwą dietę, porzucenie uzależnień takich jak palenie papierosów czy zaniechanie picia alkoholu. Osoby, u których zaobserwowano nieprawidłowości, muszą zatem wiedzieć, jak obniżyć ciśnienie tętnicze. W przeciwnym przypadku można znacznie zwiększyć u siebie ryzyko zawału serca, udaru mózgu, a także zwyczajnie obniżony zostanie komfort życia, ponieważ nawet najprostsze czynności będą mogły zacząć sprawiać duże trudności.

 

Szukane frazy w google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © 2012-2015 All rights reserved.
This site is using the Shades theme, v2.1.1, from BuyNowShop.com.