Czy wiesz, że płynny chlorofil usuwa z organizmu toksyny i metale ciężkie?

/

Płynny chlorofil to składnik, dzięki któremu możliwa jest regeneracja, odbudowa komórek oraz niszczenie wolnych rodników. Oprócz tego pobudza on wytwarzanie witamin E, A i K. Charakteryzuje się działaniem oczyszczającym (oczyszcza wątrobę i jelita), usuwa z organizmu toksyny, przede wszystkim metale ciężkie.

Ma także wpływ na odbudowę i oczyszczenie krwi oraz zwiększa jej krzepliwość. Oddziałuje pozytywnie na regulację ciśnienia tętniczego i układu krwionośnego. Jego dobroczynne działanie odczują też trzustka i tarczyca, które zaczną funkcjonować prawidłowo. Ponadto płynny chlorofil wpływa na odnawianie komórek i niszczenie wolnych rodników, powodujących przedwczesne starzenie się skóry. Dzięki niemu wzrasta wytwarzanie witamin A, E i K i zmniejsza się zakwaszenie organizmu.

Właściwości chlorofilu

Ten zielony pigment znacząco wzmacnia organizm i wspomaga system immunologiczny pod warunkiem, że przyjmuje się go regularnie. Ten składnik, nazywany krwią roślin, dodaje energii i wpływa na walkę z anemią. Kobietom, które karmią piersią, wzmaga laktację, a wszystkim pozostałym reguluje cykl menstruacyjny.

Odnajduje również zastosowanie przy chorobach gardła, stanach zapalnych skóry czy niewłaściwym działaniem stawów. Chlorofil płynny powinien znaleźć się w codziennym jadłospisie. Dobrze wpłynie na stan zdrowia cukrzyków, bo zmniejszy potrzebę przyjmowania insuliny. Rozwija pozytywną florę bakteryjną. Nawilża, regeneruje skórę i pomaga szybciej goić się ranom.

Chlorofil w płynie

Po co organizmowi płynny chlorofil?

Ludzie mają naturalną potrzebę obcowania ze słońcem i jego ciepłymi promieniami. Tęsknią za nim nawet w czasie zimy. Promieniowanie słoneczne niesie ze sobą szkodliwe działanie cząsteczek ultrafioletowych na ciało, ale mimo to ludzki organizm ich potrzebuje. Dzięki nim możliwe jest polepszenie nastroju, ukojenie i nadanie skórze zdrowego, ciemniejszego wyglądu. Tak samo jak jest zawarty w organizmach roślinnych, tak wspomaga procesy chemiczne w organizmie ludzkim.

Bez słońca nie byłoby życia i chlorofil bierze udział w procesie powstawania życia. Znajduje się przede wszystkim w roślinach zielonych. Jego budowa jest nieco podobna do znajdującego się w ludzkiej krwi hemu. Krew oczyszcza organizm z toksyn, transportuje tlen i dwutlenek węgla, a chlorofil analogicznie utrzymuje homeostazę, pozbywa się patogenów, czyści narządy i uniemożliwia pojawienie się groźnych chorób. Jest polecany tym, którzy odczuwają apatię, sezonową depresję, przemęczenie i stres.