Chlorofil – fenomen zdrowia II

/

Płynna energia słoneczna

W pewnym sensie można powiedzieć, że chlorofil jest magazynem energii słonecznej i zarazem wielką miotłą, która jest w stanie oczyszczać nasze ciała z wszelkiego rodzaju toksyn. Jego elementy oddziałują na ogromną ilość różnych układów w naszym ciele. Bogactwo potasu zawsze obecnego z chlorofilem działa świetnie na serce i neutralizuje kwasy powstające w mięśniach. Sam chlorofil wpływa zbawiennie na wątrobę pęcherzyk żółciowy, a cały układ pokarmowy jest chroniony przed negatywnym działaniem tłuszczów.

Efektywne oczyszczenie organizmu

Chlorofil czyści jelita i krew, jest w stanie zwalczać komórki rakowe i blokować możliwość ich powstania, a ze względu na wysoka zawartość żelaza roślin bogatych w chlorofil, stanowią one znakomitą bazę do produkcji hemoglobiny, czyli de facto krwi. Bardzo ważne jest to, że chlorofil jest w stanie przenosić tlen, ale nie ma w nim bezpośrednio żelaza, dzięki czemu jest w stanie skutecznie zwalczać bakterie nie lubiące tlenu, ale za to bardzo lubiące żelazo i przez to szkodzące hemoglobinie. Ta „bliźniacza” charakterystyka chlorofilu sprawdza się znakomicie przy wszelkich stanach zapalnych. Wpływ na ten element ma również bogactwo magnezu w chlorofilu.

Praca chlorofilu w kwestii regulowania flory bakteryjnej jest nie do przecenienia. W naszych jelitach powinno być około 80% pozytywnych bakterii i maksymalnie 20% negatywnych lub neutralnych. Bakterie pozytywne produkują dla nas wiele witamin i pomaga jaw trawieniu, a reszta tylko szkodzi. Dobre bakterie potrzebują tlenu, złe nienawidzą tlenu. Podanie do jelit dużych ilości chlorofilu, czyli bomby tlenowej, zapewnia znakomite warunki do rozwoju bakteriom tlenowym i przeszkadza w życiu bakteriom beztlenowym.

Duża zawartość chlorofilu

Przyjmowanie chlorofilu staje się niezwykle ważne zwłaszcza w czasie, kiedy przyjmujemy antybiotyki lub nasza flora bakteryjna została uszkodzona w jakiś inny sposób. Zły stosunek bakterii pozytywnych do negatywnych może skutkować nawet chorobą nowotworową.

W czasach starożytnych chlorofil był cudownym uzdrowicielem. Ludzie nie rozumieli, dlaczego jest taki korzystny, ale potrafili jego działanie łatwo zauważyć. Dzisiaj już wiemy, że najważniejszy jest tlen, a dostarczanie tlenu powoduje poprawę działania całego organizmu.